Владина делегација предводена од Заев им оддаде почит на ослободителите на Скопје

пред 2 години

По повод одбележувањето на 76-годишнината од ослободувањето на Скопје, на настанот организиран од градските власти, денеска владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, положи свежо цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел.

Во придружба беа министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири.

„Во чест на борците кои на 13 ноември 1944 година ја донесоа слободата, членовите на владината делегација оддадоа почит и положија цвеќе и на Алејата на заслужните и пред Споменикот на Ослободителите во дворот на Владата“, информираат од владината прес-служба.

Share

sunwin apk sunwin apk sunwin tài xỉu

tải sunwin

game sunwin sunwin tài xỉu sunwin web

sun win

sunwin

Scroll to Top