ВМРО-ДПМНЕ: Костадин Костадинов бесрамно лаже и манипулира

пред 10 месеци

Ако Костадинов верува во лагите кои ги кажа за Мицкоски, да ги каже надвор од пратеничка говорница, за да може да му се поднесе тужба, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, на изјавата на пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов дека фирми партнери на Мицкоски биле кредитирани без покритие од Еуростандард банка.

„Костадин Костадинов безсрамно лаже и манипулира, а при тоа ја злоупотребува пратеничката говорница, која му дава имунитет за кажаните навреди и клевети. Доколку Костадин Костадинов верува дека е точно тоа што го зборува, го повикуваме да го каже надвор од Собраниската говорница, каде нема да го штити имунитетот за изречените лаги и клевети, и тогаш ќе биде поднесена кривична пријава против него“, се наведува во реакцијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Костадинов само сака да ја дефокусира јавноста за поврзаноста на СДСМ со пропаѓањето на Еуростандард банката и испумпувањето на 13 милиони евра од истата преку фирмата на Вице Заев и 29 други струмички фирми.

„Костадин Костадинов ги заташкува трагите кои водат директно до неговиот шеф Зоран Заев и неговото семејство“, велат од партијата.

Share

WCOStream: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen anime episode Preview online free at https://wcostream.cc wcostream amazing world of gumball

Website https://animedao.nl: Watch Pokemon: Pikachu's Ghost Festival! animedao Episode Full animedao reddit

GoGoAnime: Futari wa Precure: Max Heart Movie 1 anime episode Full online free at https://gogoanime.be anime websites

Website https://twistmoe.net: Watch Fairy Tail Movie 1: Houou no Miko - Hajimari no Asa twistmoe Episode Full anime stream

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimelol

Scroll to Top