ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира во Скопје

пред 11 месец

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи протест против злоупотребата на европските пари.

Протестот ќе почне во 18.30 часот пред Министерството за правда.

„Веќе три години се читаат и слушаат скандали во медиумите со докази за проневери и сомнежи за криминал, а ЈО и финансиската полиција молчат. Се молчи за скандалот во кој 270.000 евра ѝ беа доделени на фризерница од страна на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Се молчи и за скандалот, каде што се доделени 83.000 милиони евра за тренирање хрватско магаре. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани од 18.30 часот, на протест од Министерство за правда до Секретаријат за европски прaшања и да се стави стоп за злоупотреба на европските пари“, соопшти партијата.

Share

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Black Butler II animepahe Episode 12 watch animes

Website https://animefreak.ws: Watch Doupo Cangqiong animefreak Episode 12 dubbed anime

AnimeHeaven: Ringo to Shoujo anime episode Full online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx

Scroll to Top