Возило удри во кабина за пасошка контрола, повреден е полицаец

пред 10 месеци

Синоќа околу 22.30 часот на автопат Табановце – Куманово, на Граничен премин Табановце, се случила сообраќајна незгода меѓу возило „опел инсигниа“, со италијански национални ознаки, управувано од А.Р.(47) од селото Желино, „цитроен“ управуван од Љ.А.(18) од Куманово и „фолксваген пасат“, со словенечки национални ознаки, управуван од Г.И.(52) од виничкото село Истибања. Притоа, возилото „опел инсигниа“ удрило во кабина за пасошка контрола, во која се наоѓал полицискиот службеник Е.Ф.. Во незгодата, Е.Ф. се здобил со повреди, констатирани во Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Куманово.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch ef - a tale of melodies. (Dub) aniwatch Episode 12 watch anime free

tsuritama Episode 12

GoGoAnime: Gaist Crusher (Dub) anime episode 78 online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Templex animeheaven Episode Full dubbed anime

Crokes: https://www.crokes.com/animeflixnl/profile/

Animeflixnl simplesite: http://animeflixnl.simplesite.com/

Scroll to Top