Воз удрил во автомобил кај Романовце

пред 1 година

Вчера околу 12.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на железнички премин во с.Романовце, на место викано „Превој“, се случила железничка несреќа помеѓу локомотива и патничко возило „фолксваген туран“ со германски национални ознаки, управувано од М.А.(44) од Куманово.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило, а со повреди се здобил и сопатникот Р.А. од истото возило, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Share
Scroll to Top