Во еден ден казнети 467 возачи во Скопје

пред 2 години

МВР во текот на вчерашниот ден (14. октомври) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје, сообраќајната полиција изречекла вкупно 467 санкции, меѓу кои за возење без возачка дозвола за 60 лица, 101 прекршок за пречекорување на дозволената брзина на движење, 63 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 74 мерки за непрописно паркирање и 60 возила подигнати со пајак.

Изречени биле и 46 казни за неносење на заштитна маска.

Од МВР информираат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

Komi Can’t Communicate Episode 1

4anime.biz That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

4anime tv Attack on Titan Season 3 (Dub)

tải go88
Scroll to Top