(Во живо) Деветти ден протести против францускиот предлог

пред 1 година

Под мотото „Ултиматум, не благодарам“ вечерва пред Владата продолжија протестите против францускиот предлог.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Демонстрантите со македонски знамиња и транспаренти од Владата преку ТЦ Мавровка се упатија кон Министерството за надворешни работи и Собранието.

По минатонеделните инциденти кај Мавровка, во овој дел од градот попладнево беше забележано засилено полициско обезбедување.

Дел од демонстрантите кои денеска протестираат против францускиот предлог, на улицата пред згрдата на МНР испишаа улични графити „Македонија не е на продажба“.

Share
Scroll to Top