Гори шума над охридското село Лескоец

пред 3 месеци

Голем пожар избувна кај охридското село Лескоец, каде огнот се проширил во шумата над селото.

Огнот изби околу пладне, прво се гледаше само чад, а потоа оган, кој што вечерва се гледа и од Охрид.

Нема информации дали на терен се веќе излезени противпожарни возила и дали местото каде гори пожарот е пристапно.

На терен се излезени екипи на Македонски шуми.

Share

AnimeHeaven: The Testament of Sister New Devil: The Hard, Sweet Daily Life of Toujou Basara anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime heavene

Animepahe: Hades Project Zeorymer anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime streaming

Website https://4anime.biz: Watch Kaguya-sama: Love is War 4anime Episode 12 4anime english

Website https://twistmoe.net: Watch Durarara!! x2 Shou: My Heart Is in the Pattern of a Hot Pot (Dub) twistmoe Episode Full dubbed anime

Bcmoney-mobiletv: http://bcmoney-mobiletv.com/animefreakws

Debate: https://www.debate.org/gogoanimebe/

Scroll to Top