Градот Скопје планира да додели два милиони денари за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

пред 2 недели

Градот Скопје најави парична помош од два милиони денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена се случи во соседна Бугарија.

„На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување на парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите“, информираа од прес-службата на градот.

Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2

AniWatch To Your Eternity Episode 13

AniWatch So I'm a Spider, So What? Episode 17

online anime DARLING in the FRANXX (Dub)

anime to watch Mother of the Goddess’ Dormitory

Scroll to Top