Детали за сообраќајката во Трубарево – загинат мотоциклист

пред 3 месеци

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера во скопското село Трубарево, а во која учествувале возило „бмв“, управувано од Д.Д.(72) од Скопје, малолетен пешак од с.Трубарево и мотор, управуван од И.Ќ.(40) од с.Долно Лисиче, скопско, кој починал на местото на незгодата. Д.Д. и малолетниот пешак се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде кај малолетниот пешак биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Д.Д. телесна повреда. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот мотоциклист ќе биде предадено за обдукција.

Share

Bleach (Dub) (https://animeflix.nl/m/q13l) Episode 366 at website https://animeflix.nl attack on titan animeflix

Watch Attack on Titan Final Season Episode 3 at website https://gogoanime.be. See more kissanime gogoanime

Scroll to Top