Задолжителна самоизолација од закажувањето тестирање за Ковид-19, казните се 50 евра

пред 6 месеци

Со новите законски измени, самоизолацијата е задолжителна при тестирање за Ковид-19 од закажување на тестот или самото тестирање, па се до добивање на резултатот.
 
Доколку резултатот е позитивен самоизолацијата продолжува.
 
Ова се предвидува со новите измени на Законот за заштита на населението од заразни болести што Собранието вчера вечер ги усвои.
 
За прекршителите на овој член од Законот предвидена е казна од 50 евра.

Share

KissAnime kissanim3: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/8qa1) Episode 24

AnimeTV go anime tv: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 2

Scroll to Top