Започнува Скопска фото недела, врвни фотографи и кинематографи ќе ги споделат своите искуства

пред 1 година

Mеѓународниот настан Скопска Фото Недела започнува денеска во 15 часот.

Настанот кој оваа година се одржува по петти пат ги носи најдобрите фотографски и кинематографски имиња кои на македонската јавност ќе и ги пренесуваат своите искуства бесплатно.

Заради коронавирусот настанот ќе со одржува онлајн, а граѓаните ќе може да го следат на следниов линк.

Во рамките на Скопската фото недела беше организиран и натпревар. До крајот на рокот биле пристигнати над 850 инстаграм фотографии споделени на хаштагот #SPW2020 и 450 апликации преку електронска пошта.

Деветчленото жири ќе додели една од наградите во вкупна висина од 100.000 денари, за што од организаторите потенцираат дека јавностга ќе биде дополнително информирана.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One Piece

watch anime online Naruto

watch animes One-Punch Man

animeheaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

Scroll to Top