Затвореник пронајден мртов во затворот во Шуто Оризари

пред 4 години

Педесет и двегодишен затвореник од Скопје, вчера утрото бил пронајден мртов во ќелијата во затворот во Шуто Оризари, соопшти МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Share
Scroll to Top