Затворени два угостителски објекти, работеле и после 23 часот

пред 8 месеци

Во текот на ноќта полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат вршеа контроли во врска со почитување на мерките за заштита од коронавирус.

При контролите констатирано е дека два угостителски објекти, еден во Гази Баба и еден во Аеродром, не се придржувале кон предвиденото работно време и во нив биле затекнати повеќе лица, соопшти МВР.

Од страна на Државниот пазарен инспекторат угостителските објекти се испразнети и затворени и ќе бидат поднесени соодветни поднесоци за непочитување на одлуките од Владата во врска со Ковид-19.

Share

KissAnime kissanimenz: Fairy Tail (https://kissanimeonline.com/m/9Gd) Episode 175

4Anime 4anime kakegurui: Watch My Hero Academia 3 Episode 15

Scroll to Top