Затворен локал во Тетовско – работел и покрај забраната, а 13 девојки ги забавувале гостите

пред 2 недели

Полицијата синоќа во 23.45 часот извршила контрола во локал во селото Желино, Тетовско, кој работел спротивно на прописите на Владата донесени за угостителските објекти во време на епидемија.

Во објектот биле затекнати 19 гости и 13 девојки кои ги забавувале. Од девојките, осум биле државјанки на Република Албанија и пет македонски државјанки.

„Сопственикот З.С. и 13-те женски лица биле приведени, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, велат од МВР.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат.

Share

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Angels of Death Specials (Dub) Episode 4

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Watch Happiness! Episode 12

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Minami-ke Okaeri (https://kissanime.mx/m/dNL) Episode 13

KissAnime 360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx

Scroll to Top