За еден ден казнети 207 возачи во Чаир

пред 5 месеци

Полицијата за еден ден казнила 207 возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на општина Чаир изречени се вкупно 207 санкции, меѓу кои за возење без возачка дозвола 23 казни, 24 возачи се казнети за технички неисправни и нерегистрирани возила, за неносење заштитна маска 31…

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“, соопшти МВР.

Share

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 7 (https://kissanimeonline.com/m/5LqM/ep-7) at KissAnime gogoanime kissanime

The Promised Neverland Season 2 Episode 2 at website https://animeplanet.cc arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet

Scroll to Top