Земјотрес во Тетово и Гостивар

пред 11 месец

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека синоќа во 21.18 часот и е регистриран земјотрес чии епицентар се наоѓа 41 километар западно од Скопје во епицентралното подрачје Тетово-Гостивар. Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML2.4, а беше почувствуван од населението на Гостивар, Тетово и околината, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, се вели во соопштението.

Share

Website https://twistmoe.net: Watch Fate/Apocrypha twistmoe Episode 25 free anime

Animepahe: Grow Up With My Daughter Season 2 anime episode 18 online free at https://animepahe.cc animes online

AniWatch: RIN-NE anime episode 25 online free at https://aniwatch.pro anime websites

Website https://animedao.nl: Watch Magic User's Club OVA (Dub) animedao Episode 6 overlord animedao

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/

Gumroad: https://gumroad.com/animefreakws

Scroll to Top