Казнети 506 лица за неносење маска

пред 7 месеци

За еден ден полицијата казнила 506 лица за неносење заштитна маска.

„Во текот на изминатото деноноќие (30.11/01.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 506 прекршоци“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Share

ANIMEFLIX animeflix boku no hero: Dr. Stone (Dub) (https://animeflix.nl/m/77n8) Episode 24

AniWatch watch anime online: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 1 (https://aniwatch.pro/m/Ko11/ep-1)

Scroll to Top