Казнети 607 лица за неносење маска

пред 5 месеци

Полицијата за еден ден казнила 607 лица за неносење заштитни маска.

МВР соопшти дека во текот на изминатото деноноќие (17/18.12.2020 година) на територијата на цела држава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 607 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Share

ANIMEFLIX animeflix another: Watch Hunter x Hunter Episode 27

4Anime 4anime safe: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://4anime.biz/m/xaR2) Episode Preview

Scroll to Top