Казнети 608 лица за неносење маска

пред 5 месеци

Полицијата вчера казнила 608 лица за неносење маска на територија на целата држава, соопшти МВР. „Во текот на изминатото деноноќие (08/09.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 608 прекршоци“, соопшти МВР. Министерството апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share

Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 8 at website https://kissanimeonline.com kissanime my hero

Back Arrow (https://animeflix.nl/m/YDx7) Episode 2 at ANIMEFLIX animeflix hero academia

Scroll to Top