Казни за 146 возачи во Скопје

пред 2 години

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 146 казни меѓу кои за возење над дозволената брзина 18 санкции, 25 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за возач почетник.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Изречени биле и осум мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 15 санкции за управување под дејство алкохол, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 42 санкции за прекршоци што ги прават возачи на моторцикли.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Share
Scroll to Top