Казни за 830 граѓани поради неносење маска

пред 4 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 830 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19, соопшти МВР.

Share

Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3 (https://gogoanime.be/m/Bgjm/ep-3) at GoGoAnime kissanime gogoanime

The Day I Became a God (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/NM61) Episode 6 at website https://crunchyrollfree.com free eternal summer crunchyroll

Scroll to Top