Касиерка во фирма за игри на среќа нелегално си зела 276.000 денари

пред 4 дена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.Н. (25) од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело затајување.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Како што информираат од МВР, пријавената, вработена како касиерка во правно лице за игри на среќа во Скопје, во ноември 2021, додека била на работното место, присвоила за себе пари во износ од 276.220 денари кои ѝ биле доверени како задолжен депозит во врска со нејзината работа, со што го сторила кривичното дело.

Share

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Part 2

dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

anime sites GoGoAnime Spare Me, Great Lord!

anime websites Dragon Ball Super

tải go88
Scroll to Top