Ковид-19 го прележале над 17 илјади лица во земјава

пред 4 години

Од Ковид-19 досега оздравеле 17 239 лица во земјава, покажуваат податоците на Министерството за здравство.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на пандемијата изнесува 23628. Бројот на починати лица ја надмина бројата од 800 и заклучно со вчера изнесува 834 лица.

Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5555.

Вчера беа регистрирани 428 нови случаи на Ковид 19, оздравеле 128 пациенти, а починале 10 лица.

Share
Scroll to Top