Крадци нападнале полицајци кога биле фатени како ограбуваат менувачница во Чаир

пред 2 месеци

Две лица од Скопје се приведени за тешка кражба во менувачница, како и за напад на полицаец.

На 29.07.2021 околу 01.45 часот, полициски службеници од Полициска станица Чаир ги затекнале двете лица непосредно по извршување на кривичното дело „тешка кражба“ во менувачница во трговски центар на подрачјето на Чаир и при обидот да бидат фатени, Б.Р. физички нападнал полициски службеник.

По преземени мерки и активности на 30.07.2021 А.М. и Б.Р. биле приведени во полициска станица и при извршен службен разговор со нив, тие во целост го појасниле начинот на извршување на кривичните дела.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Yowamushi Pedal: Spare Bike gogoanime Episode Full gogoanime 9

Website https://kissanime.mx: Watch Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (Dub) kissanime Episode Full boruto kissanime

Website https://4anime.biz: Watch Street Fighter IV: The Ties That Bind 4anime Episode Full tower of god 4anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Buddypress: https://buddypress.org/members/kissanimemx/profile/

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/sjtr

Scroll to Top