Лице од Унгарија уапсено на скопскиот аеродром

пред 3 години

На скопскиот аеродром во попладневните часови на 2 април, полицијата го уапсила 24-годишниот А.Ј. од Унгарија затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „А”(апси) по наредба на скопското Основно јавно обвинителство.

Уапсениот бил пренесен во полициската станица Ѓорче Петров за понатамошна постапка.

Share
Scroll to Top