Мицкоски до Галовеј: Ситуацијата во Македонија е алармантна, власта не презема ништо

пред 1 година

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј  каде разговараа за актуелната политичка, економска и здравствена состојба во земјава.

Во текот на средбата претседателот Мицкоски истакна дека власта не знае да се справи со Ковид-19 и поради нивната неспособност бројoт на заразени и починати е на многу високо ниво. Тој посочи дека во врска со пандемијата не се презема ништо и како на здравствен, така и на економски план.

„Мицкоски укажа и на политичката состојба во која се наоѓа државата каде потенцираше дека криминалот, корупцијата се многу застапени и дека има селективно владеење на правото. Исто така тој кажа дека власта дели тендери на лица кои се блиски до власта и за тоа никој не одговара.

При средбата претседателот Мицкоски посочи дека ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија има јасни и конкретни политики кои ќе ја изнесат Република Македонија на прав пат, како и ќе имаат влијание на членството во Европската унија.На крајот на средбата Мицкоски и  се заблагодари на британската амбасадорка за средбата и се надева дека ваквите средби ќе продолжат и понатаму во иднина кои ќе придонесат за доброто на Република Македонија“, се вели во соопштението.

Share

4anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24

Dragon Ball Super (Dub) Episode 128

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 17

Scroll to Top