Мицкоски: Македонија се буди и сите оние кои сакаат со потпис да стават крај на Македонија, ќе стават крај

пред 1 месец

“Овде нема партија, овде е само Македонија“, порача вечерва од митингот на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Она кое што сакам да го порачам е дека денеска Македонија се буди и сите оние кои сакаат со потпис да стаат крај на Македонија, ќе стават крај“, рече Мицкоски.

„Јас не сакам да бидам во Европа бидејќи сакам да сум Македонец. На оние од Владата сакам да им порачам дека за мене е важна пораката на овие илјадници луѓе овдека, тоа е ‘не’“, порача Мицкоски.

Share

sunwin apk game sunwin tải sunwin apk

game bài sunwin sunwin sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin club tải sunwin

sunwin apk sunwin apk game bài sunwin

sunwin apk sunwin.apk mới nhất tải sunwin

Scroll to Top