На брегот на Охридското езеро изгоре голема површина на трска

пред 6 дена

На потегот помеѓу Струга и с.Калишта настанал пожар покрај брегот на Охридското Езеро, при што била опожарена трска со површина од околу 10.000 м2, сопственост на државата.

Пожарот е изгаснат дд страна на Територијалната противпожарна единица Струга. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Gintama

ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 17

watch anime free BANANA FISH

Scroll to Top