На граница уапсен Косовец баран од Интерпол

пред 12 месеци

На граничниот премин „Долно Блаце“ во попладневните часови на 11 ноември при пасошка контрола од полициски службеници бил уапсен 31-годишен косовски државјанин со иницијали Р.М.

Како што информираат од МВР, евиденцијата покажала дека тој се бара со мерка „апси“ од страна на Интерпол од Германија.

Косовецот е приведен за понатамошна постапка.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Watch Nenga no Kizuna Episode Full

AniWatch: Last Exile: Fam, the Silver Wing Recaps anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro anime stream

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/onlinekissanime

Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile

Scroll to Top