На Табановце и ГП Богородица се чека околу еден час

пред 1 месец

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во Македонија на ГП Табановце за влез се чека околу 1 час. На ГП Богородица за излез околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Share

tải sunwin

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất game sunwin

sunwin

sun win

sunwin web

Scroll to Top