Нов топлотен бран -температурите следната недела ќе достигнат 41 степен

пред 3 години

Кон средината не следната недела, повторно не очекува многу топло време со пораст на дневните температури.

Како што информира УХРМ, од средината на следната недела температурата на места ќе изнесува 40 степени.

Во четврток и петок максималната температура ќе достигне 41 степен, а утринските ќе се искачат до 24.

 

Share
Scroll to Top