Обвинение за тренерот по џудо во Прилеп за силување деца

пред 3 дена

Прилепското обвинителство поднесе обвинение за тренерот по џудо од Прилеп за силување деца, односно негови ученички кои му биле доверени заради тренирање и воспитување.

46-годишникот е обвинет за обљуба со злоупотреба на положбата.

„Обвинетитот како тренер по џудо, од февруари до декември 2020 година, во Прилеп и на други места, заради задоволување на полови страсти, со злоупотреба на својата положба ивршил полови дејствија врз деца кои наполниле 14 години – четири ученички кои му биле доверени заради тренирање и воспитување“, соопшти Обвинителството.

Заедно со обвинението до Судот е доставен предлог за продолжување на веќе определената мерка притвор за обвинетиот.​

Монструозниот случај беше обелоденет во јануари годинава. Малолетничките пријавиле во полиција дека нивниот тренер сексуално ги злоставувал по што беше отворена истрага.

Share

WCOStream: Hidamari Sketch Specials anime episode 2 online free at https://wcostream.cc wcostream cartoons

Website https://animeflv.uk: Watch Animal Lane animeflv Episode 18 watch anime

AnimeKisa: Infinite Ryvius anime episode 26 online free at https://animekisa.in animekisatv

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimelol/

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17541/animeflixnl

Scroll to Top