Обвинение против скопјанец кој дома чувал нелегален пиштол со отстранет сериски број

пред 8 месеци

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје.

Обвинетиот 30-годишник, на 30 октомври, во неговиот дом на скопската улица „Методија Андонов Ченто“, неовластено држел пиштол V.BERNADELLI GARDONE V.T. со калибар 7,65 милиметри, со механички отстранет сериски број.

При претресот кај него била пронајдена и рамка со седум куршуми за тој пиштол.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје доставил предлог за продолжување на претходно определената мерка куќен притвор за обвинетиот, како и на мерката за привремено одземање на патната исправа, со цел да се обезбеди негово присуство во текот на постапката против него​.

Share

AnimeTV anime tv shows on netflix: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX animeflix howls moving castle: Wonder Egg Priority Episode 12

Scroll to Top