Османи: Го осудуваме рускиот напад и сме со Украина во овие тешки времиња

пред 2 години

Денешната одлука на Кремљ за военa акција на руските сили не е ништо помалку од акт на агресија и почеток на војна против Украина, акти кои ги осудуваме на најсилен можен начин, напиша на „Твитер“ министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

„Во овие тешки времиња ние сме со Украина“, додава министерот во објавата.

Share
Scroll to Top