Османи на неформален состанок на НАТО во Берлин, поканети се и министрите на Финска и Шведска

пред 3 дена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ќе учествува на неформалниот состанок на НАТО министрите за надворешните работи, што ќе се одржи денеска и утре, во Берлин.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Во фокусот на разговорите ќе биде руската воена инвазија во Украина, можните импликации од војната врз сојузниците, вклучително и безбедносните ризици и идната одбранбена поставеност на НАТО, како и претстојниот самит на лидерите во Мадрид.

На состанокот се поканети да учествуваат и министрите за надворешни работи на Финска и Шведска, кои ќе информираат за најновиот развој на настаните, придобивките и импликациите врзани со можното идно членство на овие две земји во Алијансата, соопштија од Министерството за надворешни работи.

На маргините на состанокот, се очекува министерот Османи да оствари билатерални средби со министрите за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба и Црна Гора, Ранко Кривокапиќ, како и со други хомолози.

Share

anime stream. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan

AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 9

aniwatcher app The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

tải go88
Scroll to Top