Пендаровски отфрла каква било поврзаност со лицата од случајот „Планина“

пред 6 месеци

Кабинетот на претседателот реагира на наводите изнесени на денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, на која се инсинуира наводна поврзаност на претседателот Стево Пендаровски со лица вмешани во случајот „Планина“.

„Претседателот Пендаровски, за време на изборната кампања на претседателските избори во 2019 година посети населени места на целата територија на државата, при што се фотографираше со сите граѓани што тоа ќе го побараа од него. Претседателот Пендаровски лично не се познава со лицата од посочената фотографија. Како што може да се види, претседателот не е седнат во друштво на посочените лица, туку е фотографиран стоејќи, на нивно барање. Поради тоа, Кабинетот на Претседателот отфрла било каква поврзаност на претседателот Пендаровски со лицата вклучени во случајот“, се наведува во реакцијата.

Share

4Anime: Golgo 13: The Professional anime episode Full online free at https://4anime.biz free anime

Juni Taisen: Zodiac War (Dub) Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch She, The Ultimate Weapon (Dub) animeflix Episode 13 animeflix my hero academia heroes rising

Watch Harlock Saga: The Ring of the Nibelung - The Rhein Gold Episode 6

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642

Scroll to Top