Полицијата упадна на семејна веселба со 70 гости во Гостивар

пред 6 месеци

Седумдесет гости се собрале синоќа во угостителски објект на семејна веселба во селото Здуње, Гостиварско и покрај забраните за групирање поради состојбата со коронавирусот.

Од МВР информираат дека полицијата излегла на лице место, а повикани биле и инспектори од Државен пазарен инспекторат и бил извршен увид.

По целосно документирање на случајот, против сопственикот на објектот, Џ.Б. ќе биде поднесена пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Share

ANIMEFLIX dragon ball super animeflix: DARLING in the FRANXX Episode 24

AnimeTV good anime tv: Watch One Piece (Dub) Episode 514 (https://animetv.cc/m/aE1/ep-514)

Scroll to Top