Прегазен велосипедист во струшко, загинал на лице место

пред 1 година

17 годишен велосипедист им подлегнал на повредите откако бил удрен од патничко моторно возило „Мерцедес“.

Според информации од МВР вчера во 11.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Охрид, помеѓу с.Подмоље и Авто камп, патничко моторно возило „Мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, управувано од лицето К.Р.(21) од Струга удрило во 17 годишен велосипедист од с.Ливада, струшко.

Во незгодата, од здобиените повреди велосипедистот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од итна медицинска помош.

Женското лице со иницијали К.Р. која управувала со патничкото возило била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ каде и биле констатирани телесни повреди.

На местото на настанот бил извршен увид од увидна екипа на СВР Охрид, велат од МВР.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 20

AnimeHeaven Tokyo Ghoul

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 11

anime to watch AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

tải go88
Scroll to Top