Прегазен малолетник на улица во Тетово, возачот избегал

пред 2 години

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата Благоја Тоска во Тетово.

Возачот кој управувал со возилото избегал од местото, а момчето се здобило со тешки повреди и било пренесено во болница, по што е пуштено не домашно лекување, соопшти полицијата.

„Вчера околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на улицата Благоја Тоска, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од селото Бродец, Тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е. Д. бил пренесен во Клинички центар Тетово каде му била констатирана тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување“, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Share
Scroll to Top