Престрелка во Арачиново – од автомобил пукале кон луѓе кои седеле во двор, овие возвратиле

пред 2 години

Во попладневните часови на 4 февруари, 35-годишниот А.А. од селото Арачиново во полиција пријавил дека додека седел во неговиот двор со соселанецот Ф.А. (31), поминал автомобил „форд галакси“ во којшто биле Ш.М.(36) и Ш.М., кои пукале кон нив.

Според пријавеното, двајцата соселани кои биле во дворот возвратиле на пукањето.

Повредени лица нема, а оштетени биле возилото „форд галакси“ сопственост на Ш.М. и автомобил „мерцедес“ сопственост на Ф.А..

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Share
Scroll to Top