Претрес во Кичево, приведен дилер, пронајден кокаин

пред 2 години

Синоќа во Кичево е приведен 39-годишниот кичевец И.Б., кај кого е пронајдена дрога.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба од Основен суд Кичево, пронајдени се кокаин, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share
Scroll to Top