Приведени двајца криумчари на мигранти од скопско

пред 3 месеци

Денеска околу 08.00 часот во близина на наплатната станица Демир капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово ги лишиле од слобода Б.И.(22) од с.Стајковци, скопско и И.Ш.(24) од с.Студеничани, скопско.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

При преглед во возило „ауди“ со српски национални ознаки, кое го управувал Б.И., а совозач бил И.Ш. биле пронајдени 10 лица илегални мигранти (пет од Сирија, три од Сомалија и двајца од Пакистан).

Околу 06.30 часот кај наплатната станица Демир Капија, лицата не застанале на знак за запирање, но по преземени мерки мерки возилото било запрено и двете лица се дале во бегство, но набргу потоа по пребарување на теренот биле пронајдени и лишени од слобода. Возачот, совозачот и мигрантите биле однесени во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share

sunwin tài xỉu

sun win

tải sunwin

sunwin game sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin club game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top