Приведен лихвар од Свети Николе

пред 2 месеци

Полицијата го приведе О.Ц.(49) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“.

Според информациите на МВР, при претреси во три објекти, сопственост на О.Ц.,биле пронајдени и одземени автомобил „фолксваген голф“, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на лице од Куманово, автомобил „мерцедес“, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на друго лице од Куманово, сообраќајни дозволи за двете возила, лична карта од едно лице, список со испишани имиња и пари.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share

Dragon Ball Z: Dead Zone (Dub) (https://kissanime.mx/m/LEA) Episode Full

AnimeDao: The Researcher's Search - Perspectivenbox anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao boku no hero

Website https://animeflv.uk: Watch Kiteretsu Encyclopedia animeflv Episode 1 anime online

WCOStream: Tokyo Ravens anime episode 24 online free at https://wcostream.cc animes online

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe

Scroll to Top