Приведен скопјанец во Охрид, кај него била пронајдена дрога

пред 3 години

Едно лице од Скопје било приведено во Охрид, откако полицијата кај него пронашла дрога.

Според информации од полицијата, денеска во 14.40 часот на бул.„Туристичка“, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Е.Н. од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share
Scroll to Top