Приведен скопјанец осуден на четири години затвор

пред 11 месец

Синоќа во 20.50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Карпош на ул.„МАНАПО“ во Скопје го приведоа Е.М.(24) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1, за издржување на казна затвор во траење од четири години за кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа, соопшти полицијата.

Share

Watch Love Live! School Idol Project 2 (Dub) Episode 13

GoGoAnime: Love Hina Christmas Movie (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

AnimeDao: Code Geass: Fukkatsu no Lelouch Picture Drama anime episode 2 online free at https://animedao.nl animedao hunter x hunter

Website https://4anime.biz: Watch Boonie Bears (Dub) 4anime Episode 104 4anime sign up

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1314594/gogoanimelol

Scroll to Top