Приведен угостител во Тетово кој работел навечер и покрај забраната

пред 12 месеци

Синоќа во 22.35 часот од страна на инспектори при Одделението за криминалистичка полиција Тетово, од слобода е лишен Е.И.(31) од село Долно Палчиште, сопственик на угостителски објект во Тетово, поради сомнение дека сторил кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, казниво по чл.206 од Кривичниот законик.

При контрола на угостителскиот објект во сопственост на Е.И., истиот е затекнат како работи и покрај одлуката на Владата за работното време на угостителските објекти, соопшти полицијата.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch The House Spirit Tatami-chan animekisa Episode 12 animekisatv

GoGoAnime: Onegai My Melody Sukkiri♪ anime episode 6 online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

TwistMoe: Tomoe ga Yuku! anime episode 2 online free at https://twistmoe.net twist.moe

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14800555

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/

Scroll to Top