Променливо облачно со температури до 17 степени

пред 4 години

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови со услови за повремен слаб дожд. Во текот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Share
Scroll to Top