Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

пред 4 дена

Разбојници влегле во спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје, при што со закана со нож кон вработената одзеле пари, соопшти МВР.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„На 12 мај полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари“, соопшти полицијата.

Тројцата се приведени во полициска станица, кај нив се пронајдени одземените пари и вратени кај оштетената. За случајот е известен Јавен обвинител и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub] Episode 11

Attack on Titan Season 2

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

english dubbed anime JUJUTSU KAISEN

tải go88
Scroll to Top