Сандаци со куршуми од Втората светска војна пронајдени кај Машката плажа во Струга

пред 6 месеци

Четири лимени сандаци со куршуми биле пронајдени при ископ во близина на „Машката плажа“ во Струга.

СВР Охрид соопшти дека пронајдената муницијата потекнува од Втората светска војна.

По извршен увид од овластен пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и полициски екипи, констатирано е дека станува збор за стара и оштетена муниција, која е безбедно е подигната од стручните екипи.

Share

AnimeDao animedao kiss: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 4

AnimeTV anime tv shows netflix: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animetv.cc/m/wnAY) Episode 14

Scroll to Top